Каникулы

Мерапрыемствы на вясновыя канікулы   ў ДУА «Кухціцкі дзіцячы сад Уздзенскага раёна» (22.03.2024 – 31.03.2024)

Мерапрыемства

Адказны

1.

Дзень здароўя.

1.  Пазнавальная гутарка “У здаровым целе – здаровы дух!”

2. Сюжэтна-ролевая гульня  “У краме карысных прадуктаў”.              3. Экскурсія “За здароўем  - у прыроду.”

2.

Дзень кнігі

1. Гульня-гутарка “Аб чым гаворыць кніга”.

2. Экскурсія ў бібліятэку СДК “Дом для кніг”.

3. Творчая аплікацыя “Кніга маёй мары”

3.

Азбука бяспекі

1. Гульня-драматызацыя па казцы С.Я.Маршака “Кошкін дом”.

2. Адукацыйная сітуацыя “Вызываем службу выратавання”.                3. Конкурс дзіцячых малюнкаў “Мы па вуліцы ідзём”.

4.

“Беларусь – наша краіна!”

1. Гульня –віктарына “Сімвалы Беларусі”.

2. Экскурсія ў міні-музей “Беларускія ўзоры”.   Беларускія  народныя гульні “Проса”, “Грушка” , “Жмуркі”.

3. Мастацкая дзейнасць “Беларускі арнамент”.

5.

“У свеце прыроды”

1. Гутарка “Увайдзі ў прыроду сябрам”.  Загадкі аб раслінах і жывёлах нашага краю.

2. Экскурсія па экалагічнай сцежцы дзіцячага сада “Прырода -наш дом”.

3. Складанне калектыўнага калажа “Вясна ідзе!”

6.

“У гасцях у казкі”

1.  Віктарына “З якой казкі ?”

2. Драматызацыя любімай  казкі (“Церомок”, “Рукавічка”).

3.  Выстава малюнкаў “Мой любімы казачны герой”.

Гулак А.У., Карніцкая Л.А.

Информация о проведении зимних каникул

в государственном учреждении образования

«Кухтичский детский сад Узденского района»

В период с 26 декабря по 04 января в детском саду в рамках зимних каникул с воспитанниками были проведены разнообразные развлекательные мероприятия. Дети старшего дошкольного возраста приняли активное участие в литературной гостиной «Стихи о зиме». Проведен конкурс детских рисунков на тему «Самый весёлый снеговик», по итогам которого была организована выставка работ. Дети с удовольствием приняли участи                в игровой программе «На лесной поляне в зимний час». С интересом прошла игра-конкурс «Весёлый светофор», в ходе которой юные эрудиты показали хорошие знания  по правилам дорожного движения.

В период зимних каникул была проведена акция «Позаботимся                   о зимующих птицах», мастер-класс «Рождественский подарок». Ребята узнали, как празднуют Новый год и Рождество в других странах, приготовили подарки  для своих друзей.

И.о.заведующего                         подпись                       Л.А.Корницкая

ЗАЦВЯРДЖАЮ

Загадчык Кухціцкім

дзіцячым садам

подпіс І.В.Бародзе

20.12.2023

Мерапрыемствы на зімовыя канікулы, якія будуць праходзіць з 26 снежня 2023 года па 4 студзеня 2024 года

Мерапрыемства

Дата правядзення

Адказныя

1.

Літаратурная гасцёўня “Вершы пра зіму”.

2.

Конкурс малюнкаў “Самы вясёлы снегавік”

3.

Гульня-конкурс па правілах дарожнага руху “Вясёлы святлафор”

Гулак А.У.

4.

Завочнае падарожжа “Як сустракаюць Новы год у свеце”.

5.

Забаўляльна-пазнавальная гульня “На лясной паляне ў зімовы час”

03.01.2024

6.

Акцыя “Паклапоцімся                         аб зімуючых птушках”.

Майстар-клас “Калядны падарунак”

04.01.2024