Группы

Наше учреждение посещает 30 детей (22 дошкольника, 8 первоклассников), функционируют две разновозрастные группы и одна специальная для детей с тяжелыми нарушениями речи.

Обучение осуществляется на белорусском языке.

Дзяржаўную ўстанову адукацыі "Кухціцкі дзіцячы сад" Уздзенскага раёна ў 2023/2024 навучальным годзе наведвае 30 выхаванцаў. Ва ўстанове адукацыі функцыянуе 3 групы.
Рознаўзроставая № 1, колькасць выхаванцаў - 9, выхавальнік дашкольнай адукацыі Трухан Анастасія Леанідаўна;
Рознаўзроставая № 2, колькасць выхаванцаў - 9, выхавальнік дашкольнай адукацыі Бялевіч Людміла Аляксандраўна;
Спецыяльная для дзяцей з цяжкімі парушэннямі маўлення, колькасць выхаванцаў - 12, выхавальнік дашкольнай адукацыі Гулак Алеся Уладзіміраўна.

У выпадку цяжкай жыццёвай сітуацыі (занятасці бацькоў) ёсць магчымасць астаўлення дзяцей  у дзяжурнай групе.

Адкрыты групы кароткачасовага прыбывання: прагулачная група - 1 дзіця, сезонная гульнявая пляцоўка - 2 дзіцяці, група ранішняга прыёму - 6 дзяцей.